Silikonový vodní obal na Iphone 7 – když surfuješ i ve vaně

Některým z nás přirostly chytré mobily k ruce a zvlášť u dětí je to na pováženou. Na druhou stranu, všichni používáme smartphony v práci a někdy telefonujeme pomalu i ze sprchy. Voděodolnost přístroje do 1 metru výrobce sice deklaruje, ale 100% garancí je teprve obal na iphone 7 ze silikonu. Takový kryt se hodí všem, co profesně čelí extrémům. Hasiči, vojáci, ale také zemědělci, pokrývači, horolezci nebo rybáři potřebují na mobil speciální ochranu, aby jim multifunkční přístroje neselhaly během práce. Superodolná pouzdra se však hodí i běžným smrtelníkům třeba na potápění během dovolené. Zjistěte, v jakém obalu můžete natáčet podvodní videa a co mobilům v létě vyloženě škodí.

Obal na Iphone 7 ze silikonu do koupelny šíleného manažera

Pokud jste natolik vytíženi že si musíte brát chytrý telefon i do sprchy, kdyby náhodou volal klíčový zákazník, bude se vám hodit speciální voděodolný obal. Iphone 7 zabalený do silikonu ocení také všichni, co právě drží službu a na jejich pohotové telefonní odezvě závisí něčí život.

Tato speciální pouzdra mohou být také z kvalitního ABS plastu a PET. Nejpraktičtější provedení bude mít čirou barvu, takže přístroj v obalu nenarušuje design ani mobilu a nakonec ani koupelny. Iphone 7 v silikonu se dá dokonce tlakem umístit  na zeď, kdybyste třeba museli neodkladně sledovat nějaký videopřenos a současně dokončovat hygienu. Obal zabrání průniku vzdušné vlhkosti a rozstřikujících se kapek. Ovšem na cestu do vodních hlubin jsou nezbytná vodotěsná pouzdra.

Filmování pod vodou během dovolené ve vodotěsném obalu

Na Iphone 7 a ostatní smartphony si můžete místo silikonu koupit mimořádně odolný ”kabát” z polykarbonátu a ABS. V takovém fusaku nejenže nehrozí jakékoliv poškrábání, ale můžete přístroj bez obav používat i pod vodou. Vydrží ponor až do 40 metrů. Jestli právě plánujete dovolenou u moře, kde si hodláte nafilmovat barevné rybky, mořské panny a korálové útesy, nezapomeňte na 100% vodotěsný obal, aby Iphone 7 vaše prázdniny v bezpečí silikonu a tvrzených plastů přežil. Také proto si hned v dalším odstavci připomeneme, co smartphony v létě nesnáší, i když jsou schované v sebelepším obalu.

Když opalujete Iphone 7 na pláži, říká se tomu poprava

Silikonové kryty stejně jako ostatní typy pouzder poskytují bezpečí chytrým telefonům při pádech a nárazech. Zabraňují poškrábání displejů a leckdy zajišťují přežití přístroje v talíři čerstvě nalité polévky. Na druhou stranu znemožňují ochlazování a akumulované teplo jimi uniká ven jen obtížně. Když si s sebou na pláž vezmete  Iphone 7 obalený do slušivých “silikonových plavek”, téměř jistě  přesáhne jeho provozní teplota maximálních 35°C. Pak se mu velice rychle vybije baterka a vypadnou pokročilé funkce.

Pokud by vás napadlo strčit přehřátý mobil ve vodotěsném obalu do kýblu s pivem a ledem, ani to nebude dobrý nápad. Voda na Iphone 7 přes silikon sice nepronikne, ale prudký teplotní výkyv může zafungovat jako “poslední pomazání”. Také jemný prach elektronice neprospívá a sypat písek do mobilního soukolí výrobce nedoporučuje. Nechte tedy smartphony alespoň v plážových taškách pod slunečníkem, a pokud máte standardní obal jen na záda Iphone 7 ze silikonu, nebojte se vložit přístroj ještě do sáčku.

Jak vidíte, tak žádná absolutní ochrana před uživatelskou tupostí některých jedinců neexistuje. Ani v tom nejodolnějším obalu na Iphone 7 z tvrdého silikonu a dalších ultimativních materiálů není váš přístroj v bezpečí, když ho skotačící dítě zahrabe do žhavého písku. Mobil spíš přežije tlak ve čtyřicetimetrové hloubce nebo pád ze skály, než prázdniny u moře. Buďte tedy na vaše věrné smartphony hodní a pokud je nehodláte pravidelně ochlazovat společným koupáním v příboji, nechte je radši spát na pokoji v hotelu.

Věra Suchomelová