Liposukce: Praha nabídne to nejlepší

Jedním z nejpoptávanějších zákroků na klinikách estetické medicíny je bezesporu liposukce. Praha je, co se liposukce a dalších plastických operací týče, nejnavštěvovanějším městem v České republice. Nabízí velké množství služeb s využitím nejnovějších technologií a postupů. Navíc se zde sdružují známé kapacity v oboru, neboť zde mají mnoho příležitostí, kde uplatnit své schopnosti.Jestliže chcete zjistit, jak vás na pražských klinikách mohou zbavit nechtěných tukových polštářů, pak si nenechte ujít následující řádky.

Liposukce, po které hned odejdete domů

Neinvazivní zákroky, tedy takové, kdy není vyžadována celková anestezie, se všeobecně těší mezi lidmi oblibě. Není divu; nikdo nechce na lůžku trávit více času, než je nezbytně nutné.I proto si lze povšimnout, že se v této souvislosti  čím dál tím více skloňuje  pojem “neinvazivní liposukce”. Jedná se o klasické odsátí tuku z problémových partií, které se provádí pouze v lokální anestezii. To znamená, že klientovi je umrtvena pouze část těla, z níž se bude odebírat tuková tkáň. Celková anestezie se v případě liposukce uplatňuje pouze v momentě, kdy je operace rozsáhlejší, například když se odebírá tuk z více tělesných partií.

Celý zákrok je velmi rychlý. Pohybuje se mezi hodinou až hodinou a půl. Nejprve lékař na vaše tělo nakreslí, odkud se tuk bude odsávat. Následně vás položí na lůžko a daná oblast se umrtví a naplní speciálním roztokem. V této fázi můžete mít trochu nepříjemný pocit, jakoby se vám ošetřované místo nafukovalo. Není se ale čeho bát, jedná se o standardní součást zákroku a tyto pocity jsou zcela normální. Nějakou chvíli se lokální anestezie nechá působit, abyste při liposukci necítili bolest, a poté je speciálním přístrojem tuk odsáván z těla pryč společně s aplikovaným roztokem. Po proceduře vás sestra oblékne do speciálního kompresního prádla, které budete několik týdnů nosit a rovnou můžete odejít.

Po zákroku

Bezprostředně po liposukci vás lékař seznámí s tím, jak o ošetřenou oblast pečovat. Jak bylo řečeno, dostanete speciální stahovací prádlo, které byste měli nosit na sobě, dokud vám lékař na kontrole neřekne, že s tím můžete přestat. Je to potřeba jednak pro rychlé hojení a jednak kvůli tomu, aby byla stažena kůže, která vlivem odsátí přebytečné tkáně bude pochopitelně povolená. S tím souvisí také další část pozákrokové péče. Kromě prádla dostanete malý váleček, jímž budete ošetřené místo po určité době masírovat. Tato masáž má za úkol zpevnit a vyhladit danou partii. Míra povolení kůže vždy závisí na tom, kolik tuku bylo odsáto, a v některých případech může zůstat lehce povislá.

Které partie je možné ošetřit

Liposukci je možné využít pro velké množství tělesných partií. Některá místa jsou dostupná hůře, jiná lépe, avšak v dnešní době je už možné dostat se prakticky kamkoliv. Nejkomplikovanější jsou místa, která přirozeně obsahují větší množství svalu. Například lýtka. I u nich je možné provést odsátí tuku, avšak výsledek nemusí být vždy zcela podle představ klienta. Nejčastěji se pak liposukce provádí v následujících partiích:

  • horní a spodní břicho,
  • boky (tzv. madla lásky),
  • vnitřní a vnější stehna,
  • hýždě,
  • pubická oblast,
  • paže,
  • záda,
  • podbradek.

Invazivní metody odsátí tuku

Jestliže se příliš velké množství tuku nachází v místě,kde nelze tradičními metodami zredukovat, doporučuje se spíše invazivní liposukce společně s odstraněním přebytečné kůže. Zákrok probíhá v celkové anestezii a vyžaduje si nutnou hospitalizaci na klinice. Po odsátí velkého množství tuku dojde totiž k povolení kůže, které u osob s velkou nadváhou bývá výrazné a nevzhledné. Samozřejmě není nutné kůži hned odstraňovat, avšak určitě se jedná o ideální řešení. Už proto, že takový převis nevypadá esteticky a může také překážet při některých činnostech.

A jsme na konci článku; výborně! Pokud jste poctivě vše přečetli, tak už víte, jak na to.. Nakonec to není až taková věda. Dočetli jste se, že existuje invazivní i neinvazivní metody liposukce, zjistili jste, v čem se od sebe liší a kdy se která používá. Tak už nečekejte na nic a objednejte se na konzultaci!

A jak bojujete s přebytečnými kily a tukovými polštáři vy? přidejte svůj komentář. Budeme za ně moc rádi!

Věra Suchomelová